Dobrovolníci

Chceš se stát dobrovolníkem?_________________________________________________________________________

Dobrovolník je výjimečný člověk, už jen pro své rozhodnutí, nabídnout svůj volný čas. Dobrovolník neočekává za svou práci finanční odměnu, nabízí zcela nezištně svou energii, schopnosti, úsměv.

Hledáme dobrovolníky-nové

Těš se na zkušenost, kterou Ti tato cesta bude. Poznáš zcela odlišný svět, budeš moci do něj zasáhnout v rámci svých možností a schopností tak, aby byl zas o kousek lepším. Můžeš se radovat, že můžeš pomoci lidem v zemi, kde negramotnost je jedním z největších problémů a navíc se naučit jeden z nejrozšířenějších jazyků. Z této cesty budeš jistě čerpat celý život….

_________________________________________________________________________

V ekvádorském městečku Ventanas působili již 4 čeští dobrovolníci.

Od listopadu 2014 do začátku září 2015 v Nadaci pomáhal novomanželský pár Iveta a Daniel Sochorovi. 

cucu

Iveta a Dan se „svými“ dětmi – Adios, Ventanas!

Byla to naše roční svatební cesta. Lepší jsme si asi nemohli přát ;-). Kromě poznávání nádherné ekvádorské přírody jsme během práce s dětmi (mnohdy nervy pokoušející) poznali víc jeden druhého, rozšířili jsme si obzory a pochopili relativitu bohatství – místní jsou materiálně chudí, ale co? Pořád se usmívají, jsou vstřícní a přívětiví…)

Na jejich dobrovolnické dobrodružství a následné poznávání latinskoamerického kontinentu se můžete „mrknout“ na jejich blogu: www.ekvadorska-aventura.webnode.cz.

Prvními českými dobrovolníky ve Ventanas byli Anežka Kubenková a Patrik Kikta, dnes již oba Kiktovi.

????????????????????????????????????

Anežka a Patrik – veselí a v džungli 😉

Nebylo to jednoduché, ale stálo to za to! Služba v Ekvádoru nám změnila život. Už jen poznat odlišné podnebí, kulturu a mentalitu lidí dává mnoho. Člověk si zvykne na množství špatných zpráv ze světa, pokud se jej osobně nedotýkají, velmi rychle. Práce v rozvojové zemi nám dala znovu procitnout, udělat si představu o uvažování tamních lidí a jakou zodpovědnost za to neseme my.

Díky „dobrovolničině“, která obnášela z velké části práci s dětmi, jsme se naučili malebné španělštině, viděli spoustu krás, kterých tamní příroda nabízí, ale co největšího, kterého se nám dostalo je, že jsme se mohli navzájem poznat ve vypjatých situacích, na což jsme si řekli své „ano“ :-).

A kdo bude dalším českým dobrovolníkem ve Ventanas? Třeba Ty? 😉