A JAK SE DAŘÍ DOBROVOLNÍKŮM PO PRVNÍM MĚSÍCI?

Ano, je to tak. Naši dva noví dobrovolníci Kateřina a Stanislav jsou už měsíc v Ekvádoru.

A kdo vůbec naši dva noví dobrovolníci jsou? Kačka a Standa jsou studenti druhého ročníku CARITAS – Vyšší odborné školy sociální Olomouc a nadaci si vybrali v rámci absolvování povinné zahraniční praxe. V nadaci tedy stráví 5 měsíců a 7 dní přesně! Jejich spolužáci absolvují zahraniční praxi v zemích jako jsou například Kambodža, Gruzie, Keňa, Indie či Srí Lanka.

12765645_10204029972627956_384502639_o

A jaké jsou jejich dojmy a pocity? Ze začátku to pro ně bylo velmi těžké, jelikož si potřebovali zvyknout na místní tropické klima. Už se nesprchují 5x denně, ale stáhli to na 2x denně! S dětmi se rychle seznámili a stali se tak dalšími oblíbenými dobrovolníky v nadaci. Neseznámili se ale jen s dětmi. Celé Ventanas je zdraví a nespustí z nich oči, obzvláště z Kačky, kterou musí Standa hlídat od místních náletníků a hvízdačů.

No musíme zde vyzdvihnout jeden moment.. a ne ledajaký! Kačka zde oslavila své narozeniny. FELIZ CUMPLEAŇOS ! Že to byla netradiční oslava? S ředitelem nadace seňorem Norbertem, seňorou Yoyou a s dalšími dvěma dobrovolníky, Renatou z Polska a Máriem ze Švýcarska, kteří v nadaci taktéž působí, začali oslavu Kaččiných narozenin večeří v místní restauraci. Kačka a Standa si sólově objednali každý po jednom talíři. Dostali tak velkou porci, že netušili, že ponesou celý jeden talíř domů. Poté se všichni vypravili do Karaoke klubu, kde to především seňora Yoya pořádně rozezpívala a ukázala našim dobrovolníkům, že je jejich velkou konkurencí. Kačka se Standou však nezaháleli a střihli si také pár písní, mezi kterými byla i píseň od Čechomoru – Proměny.

To, že rádi cestují, jsme pochopili už na začátku, když se vydali objevovat svět až za širý oceán. Cestování si neodpustí tedy i v Ekvádoru. Stihli už navštívit největší město Ekvádoru Guayaquil, blízkou vesničku Los Angeles, kterou si mimochodem Kačka spletla s Las Vegas, a také se už stihli spálit na krásné pláži v Salinas. 😉


Pokud chcete vědět o našich dobrovolnících více informací, tak sledujte jejich blog, kde se můžete dozvědět další žhavé momenty z působení na jižní polokouli. A že je co číst! Samozřejmě sledujte i oficiální stránky naší nadace na facebooku, kde jsou naši noví dobrovolníci zachyceni přímo v akci.

Těšíme se na další postřehy při čtení nového článku. Hasta pronto! 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Dobrovolníci a jeho autorem je ecuador. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.