Amazonie

Zamora, Ekvádor, 26. 01. 2013, 11:30 místního času, teplučko

Z Ventanas nás čakala dlouhá cesta autobusem do města Macas, na jejiž konci jsme zažili dvaceti minutový přelet nad amazonským pralesem. Slovenský kněz – misionář Anton nás zde pozval, abychom poznali jeho práci a kus tak odlišného světa.
První dva dny byly ve znamení plnohodnotného jídla, sprchy a autobusu. V dalších dnech o těchto známkách civilizace nebylo ani vidu ani slechu.
Nedorozumění v oblasti obuvi způsobilo Anežčiny otlačené palce, Patrik zničil sandály a pak už pro něj nezbylo, než chodit ve vší té srandě bosky. Taky jsme si zažili nevýživnou stravu místních (vařené zelené banány a china brambory), obrovské lijáky, oživování potopené loďky, papoušky, mouchy, komáry, vysmáté děti a tropické ovoce.
Obdivujeme tvrdou a obětavou práci misionářů v jungli, kteří ke svým komunitám zdaleka nepřivážejí pouze víru.
Teď čekáme na autobus, který nás přiblíží hranici s Peru, ve kterém chceme navštívit incké ruiny Machu Picchu, obrazce v Nazca a jeden z nejhlubších kaňónu světa, kaňón Colca.

Hasta luego

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ecuador. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.