Před Vánocemi

304. den pobytu, 22. 12. 2012, 15:49 místního času, slunečno, poprchává

V pátek jsme v San José de Raranga přivítali nového kněze – Mariuše, z Polska. V Ekvádoru je již 5 let a nyní bude pomáhat zde otci Markovi. Kněží sloužili mši svatou za účasti dětí ze školy a jejich rodičů, zazpívali jsme Tichou noc ve třech jazycích (polském, českém, španělském) a děti z Nadace představily Svatou rodinu.
Tato mše byla pro nás zažitkem. Když otec Mariuš promluví, rozjasní se i ten nejzachmuřenější, taky vidět děti převlečené za Marii, Josefa a příslušníky betlémské jednotky nás nutilo k úsměvu a na konec zazpívání koledy v ekvádorském kostelíku…

Prožíváme tyto dny úplně jinak, než jsme zvyklí. Smutníme, to je jasné, ale těšíme se z této možnosti, poznat tak odlišné zvyky a tradice. Společnost nám bude dělat rodina Angela (kterou znáte z fotek zabíjačky), pozvali nás na 23. a 26.12., abychom prožili tyto dny s nimi. Na Štědrý den a Boží hod vánoční jsme souhlasili zúčastnit se živého betlému, jenž je zde velkou akcí, navštívenou snad celou vesnicí.

Se všemi prožitky a zážitky se svámi podělíme!

Hasta luego

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ecuador. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.