Kam zmizeli holubi?

239. den pobytu, 18. 10. 2012, 22:18 místního času, teplo vypadá jinak, prší

Opět píšeme ze San José de Raranga, kde již pracujeme sami dva, neboť jsme se na konci srpna rozloučili s dobrovolnici Annou, která s námi strávila téměř dva měsíce.

Kam zmizeli holubi?

Vzduchovka čistá. Zamířit. Pal!

Ne, tak to opravdu neprobíhalo…ani ta vzduchovka k mání nebyla, natož tak z ní střílet.

Někdy v polovině srpna. Patrik s otcem Markem nachystali desky, aby zatloukli díry kudy holubi směle vlétavali na půdu, aby dělali binec nad hlavama dobrých dobrovolníků. Prácička mezi krovy domu byla předzvěstí velkého úklidu v poměrně rozlehlých prostorách ložnic a toalet. O tom ale později. Nejdříve se zbavit všech ptáků, kteří za tři dny nestihli zdrhnout. Jeden se, zůstalo záhodou jak, dostal až k Anežce do pokoje, druhý zřejmě toužil po vzdělání, Patrik ho lapil ve třídě. Maličkého nechali jeho kukaččí rodiče na pospas dalším událostem a poslední skákal po zahradě, asi ho už nebavilo létat.
Úklid nás opravdu zabavil. Strop je zde řešen konstrukcí ze dřevěných lišt, na kterých leží sádrové čtverce. Nezbylo nic než čtverec po čtverci sundat a vyčistit, což doprovázelo spoustu nebezpečného prachu. Po špinavé práci přišlo na to lepit každý kus silikonem, aby další dobrovolníci za dvě léta nemuseli tuto akci kvůli všude přítomnému prachu opakovat. Polovinu domu, tedy tam kde bydlíme, nám trvalo uklidit něco málo přes tři týdny. V té době zde vládly polní podmínky, tak jak to mnoho z nás známe z rekonstrukcí svých příbytků.
Jak že to vlastně dopadlo s těmi, kteří se nechali Patrikem chytit? První opeřenec nastartoval sérii otázek. Jak poradil google, jsme udělali. Zabili, oškubali, vykuchali, vyčistili, na den odstavili ve vodě a hurá na oheň. Maso nebylo tak chutné, jak se říká, pravděpodobně naší neostříleností, za zkoušku to však stálo.

A co se dělo dále?

V dalším článku napíšeme o dětech a o práci s něma. Taky o tom jak místní cestují do vysněných Spojených států amerických a více.

Hasta luego

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ecuador. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.