Trocha cestování, 2. část

164. den pobytu, 4.8.2012, 9:24 místního času, 14°C v kuchyni, slunečno

2. část našeho cestování začala sobotou 9.6. ráno. Podle domluvy čekal Honza před domem, stříbrná Fabie už se na nás smála. Naložení jsme vyjeli na sever do chudého regionu Esmeraldas odkud vede silnice podél pobřeží až na jih země. Cestou na první pláž nás potkal defekt. Jen otrlí zůstanou bez nadávání na mozky místních silničářů. Opravují zde stovky kilometrů asfaltu, což je bezpochyby dobře, co už je ale horší, že zde musí být člověk hodně ostražitý, protože nikdy neví, kdy krásný úsek, jak stvořený pro rychlou jízdu, rázem zkončí dvaceti centimetrovým snížením vozovky se štěrkem a dírami. To vše samozřejmě bez jakéhokoli značení, smutné.

První námi navštívená pláž v malém městečku Canoa byla poklidná. Pěkné ubytování doplnila dobrá večeře a závěrem dne příjemné posezení u ohně na pláži s místní omladinou, člověk by málem zapoměl, že o několik kilometrů dále mají lidé co dělat, aby sehnali jídlo na další den. Následujícího rána, po snídani, jsme vyrazili do Montañity, města žijícího turismem. Zastávku jsme udělali v národním parku Machalilla s pěkným zálivem, klidným mořem a spoustou malých ráčku běhajících po písečné pláži. Odtud hodinka v autě do Montañity. Oceán, serfaři krotící velké vlny, ubytování s krásnými výhledy z útulných teras a turista na turistovi. Canoa vede 🙂
Salinas, další město se kterým nás Honza seznámil, ležící na poloostrově Santa Elena bylo už o poznáni větší. Jedno odpoledne, strávené na místních plážích, bohatě stačilo. Patrik, po průzkumné procházce, našel místní vojenské letiště, o kterém Honza mluvil, a evropsky vyhlížející centrum. Poslední zastávku Honza naplánoval na jihu země blízko Guayaquil, v malé vesničce Puerto del Morro. Za několik málo dolarů nás průvodce vzal na řeku po stopách delfínů. Asi nebyly příhodné podmínky, ale několik čumáků jsme zahlédli. O pár hodin později v Guayaquil bylo úkolem provést Jolu turistickou části města. Tady toho není moc k vidění Katedrála sv. Petra, leguáni v přilehlém parku a procházka po novém molu. Po obědě ve fast-foodu místního nákupního centra jsme oficiálně ukončili výletování po této krásné zemi a vrátili se zpět do práce.

Hasta luego

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ecuador. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.