Ludo

94. den pobytu, 28.5.2012, 16:24 místního času, 13°C, pod mrakem, větrno

První dny našeho výletu jsme strávili v malé vesničce Ludo, ležící 2600 m n. m. Střechu nad hlavou nám poskytla skoro staletá fara, ve které žije polský kněz Marek, student teologie Jorje, čteno Chorche, z Peru a pomocnice Carmita, skvělá kuchařka, která nám vařila výborné obědy. Taky jsme měli možnost ochutnat typické ekvádorské jídlo, grilované morče. Prvotní strach byl okamžitě překonán lahodnou chutí dobře vypečeného masa.

Sobotní dopoledne nám zpříjemnila malá procházka po okolí, přičemž se nám povedlo nasbírat plný koš krásných hřibů. O problému s určením druhu houby nemohla být řeč – rostou zde jen másláky, na houbovou polévku jak stvořené 🙂 Mimo hřibů bylo zajímavé vidět škorpióna, sice rozjetého na cestě ale jako důkaz o jeho výskytu zde v horách postačil. Odpoledne jsme se zúčastnili svatby, moc to tady neprožívají. Bez hudby, bez špalíru, zkrátka to proběhlo.

V neděli nás P. Marek zavezl do San José de Raranga, našeho nového „domova“. Dům je to opravdu obrovský, mající spoustu prostoru pro děti, je tady ale pořádná zima. Zde, jak už jsme zmínili, máme za úkol mluvit s lidmi a zvát děti z chudých rodin k nám, abychom se jim mohli věnovat podobně jako ve Ventanas.

V těchto chvílích se balíme a vyrážíme na cestu do Quita.

Hasta Luego

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ecuador. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.