Den matek a narozeninová párty

90. den pobytu, 24.5.2012, 18:18 místního času, 31°C, pod mrakem

Týden opět utekl jako voda. V dopoledních hodinách, téměř denně, chodíme s paní Rosou do domů naších dětí, shromažďujeme informace, fotíme, natáčíme a po obědě vše pilně zpracováváme. Bez mála všechny domy jsou neudržované, špinavé a plné odpadků. Děti tady mají opravdu žalostné podmínky.

Patrikovi je po měsíci konečně lépe, nad kašlem zdárně zvítězil. Po týdnu ležení přišel do Nadace a hned ho čekala prácička. Zjistili jsme, že se v nové místnosti na poličkách rozmnožila plíseň. Přes týden je tedy natřel a teď doufáme, že ekvádorčíci, až odjedeme, nezavřou dveře, abychom si tu práci nemuseli zopakovat.

V neděli 13.5.se tak jako u nás slavil Den matek. Den na to pořádala Nadace oslavu pro rodiny dětí. My jsme do programu přispěli divadelní scénkou o dobru a zlu, nenáročnému publiku se líbila. Spoustu dárků na oslavu zajistila rodina Honzy, která tady strávila tři týdny dovolené.

V týdnu Agnieszka z Polska připravila bigos, typicky polské jídlo, na sobotní oficiální rozlučkovou večeři. Pozvání přijali všichni vedoucí lidé Nadace. Z celého večera byl nejlepší právě bigos… Rozlučková proto, protože se v pátek stěhujeme do vyšších poloh. Pod horama blízko města Cuenca je vesnička San José de Raranga. Zde bychom měli pracovat na zrodu nové pobočky Nadace. Lidé tady jsou pracovitější, klidnější i čistotnější povahy oproti lidem na pobřeží. Po víkendu, krátkém seznámení s novým pracovním prostředím, nám šéf slíbil výlet. Je v plánu návštěva pobřeží, Amazonie a několik zajímavých měst.

Úterý bylo úžasné. Letos přislíbilo pomoc Nadaci Misijní centrum ze Spojených Států, které každoročně pořádá akci Narozeniny medvěda. Na této akci vybírají peníze a výtěžek věnují organizacím věnující se dobročinnosti.
Poskytli nám peníze, abychom pro děti připravili narozeninovou oslavu a potkali se na Skype s dětmi z USA.  Nakoupili jsme tedy spoustu dobrot a dárků, nafoukli hromadu balónků a pěkně vyzdobili místnost Nadace. Anežka se dobrovolně chopila tlumočení angličtiny, v jejiž režii proběhlo vše úspěšně. Děti domů odcházely nejen s úsměvem na rtech 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ecuador. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.