Samá radost

45. den pobytu, 9.4.2012, 19:16 místního času, 32°C, slunce již zapadlo

Velikonoční svátky nás duchovně naplnily, radostně naladily a dobrotami zasytily. No, tak nějak tomu všemu však scházel klid. Místní lid zde doslova žije hlukem. Obchod s reprobednami reklamuje svou nabídku živou ukázkou a tak zde o „hudbu“ máme postaráno. Svátky nesvátky, neděle nebo všední den – zkrátka byznys je byznys, a tak nám to pod okny hraje od rána do večera. Musíme ale zmínit, že na Velký pátek tomu bylo zcela jinak. Ve městě nastalo ticho, obchody i stánky byly zavřeny a ulice se vyprázdnily.

My se účastnili všech obřadů a můžeme svědomitě napsat, chybí nám varhany. Na to jak měli rozladěnou kytaru, hráli dost odvážně a se zpěvem to bylo obdobně. Vše umocnila opravdu hlasitá reprodukce, takže nad výsledkem se těžko přivíraly oči. Ale radost ze Zmrtvýchvstalého Krista nám to nevzalo, takže v pořádku.
Zažili jsme i několik rozdílů. Na Zelený čtvrtek kněz umýval nohy dvanácti mužům, kteří seděli okolo oltáře a na závěr mše svaté se symbolicky rozdával chléb a víno.
Zážitkem nám také byla páteční křížová cesta. Tří hodinové procesí  v poledním tropickém slunci nás dost vyčerpalo. Velkou službu nám prokázal deštník, který celou cestu poskytoval stín, bez kterého bychom to těžko zvládli. Upřímně máme radost, že jsme vydrželi do konce, tušit jaké to bude, kdo ví, jak bychom se rozhodli. Zajímavým zpestřením pátečního obřadu byla divadelní scénka o ukřižování Ježiše Krista.
Ke Květné neděli ještě zmíníme, že namísto kočiček se světí luční kvítí a vchody kostelů zde zdobí palmovým listím. Moc pěkné.

V pondělí minulého týdne jsme dětem přes dataprojektor pustili Kocoura v botách (od Chrise Millera – tvůrce filmu Shrek). Tak úžasný klid nezavládl snad za celý měsíc. Asi nakoupíme hodně pohádek J

A obrovský jásot se rozhostil po jídelně, když paní Yoya oznámila, že v pátek půjdeme na bazén. Fantastické. Děti byly jak v jiném světě, bavily se naprosto všechny, jak ty nejmenší, tak i ty starší. Také pro nás to byl úžasný zážitek, vidět je tak spokojené, šťasné a vysmáté.

Mnoho z Vás se nás ptá, zda jsme zde spokojeni. Odpovídáme ano. Věříme, že pomáháme přesně tam, kde nás Bůh potřebuje, a to je opravdu krásný pocit. Těžkosti, které zde máme např. horko, nemoci, jiná mentalita, s Jeho pomocí zdárně překonáváme.

Hasta luego

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ecuador. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.