Nedělní výlet po okolí

23. den pobytu, 18. března, 15:46 místního času, 34°C, jasno

V neděli nás Honza vzal na mši svatou do malého města St. Carlos vzdáleného od Ventanas asi hodinu jízdy autem. Honza zde zastupuje místního kněze, který onemocněl.

Cestou jsme viděli africké palmy, z jejichž oleje se vyrábí parfémy, lány kukuřice, která tady v obdobích dešťů dozrává do dvou měsíců. Taky jsme zakroutili hlavou nad úrovni místních kolotočů, věříme, že i velcí nadšenci by si povození odpustili…

Mše svaté jsou zde všechny dost podobné, ostatně tak jako u nás. Vše pochopitelně ve španělštině. Schola byla dobře nazvučená, s intonací a se sladěním nástrojů už však pokulhávala, ale vše bylo zazpíváno s typickým nadšením, takže se nedostatky vytratily. Zdejší lidé jsou ve srovnání s evropskými více uvolnění a otevření. Například při, nám známemém, podáváni si ruky je v momentě celý kostel v pohybu. S úsměvem vyhledají svou rodinu, blízké známé a obřad může pokračovat. Doposud v žádném kostele jsme nezahlédli kropenku. Zato po skončení obřadu se všichni zúčastnění schází před oltářem a kněz je vydatně pokropí. Nádoba na svěcenou vodu, kterou otec v neděli držel v ruce, nám připomínala tuplák na pivo.

Na oběd nás Honza vzal do nedalekého Quevedo, největšího města v provincii Los Rios. Na první pohled oproti Ventanas žádná změna, bylo ale podstatně větší. Po chvíli jizdy se před náma vynořila velká evrosky vyhlížející budova nákupního centra. Rázem jsme utírali nosy v nějakých 19°C. Jako bychom se objevili v ostravském shoping parku. V tu chvíli pro nás nádherný okamžik. Jak málo stačí, aby se člověk cítil jako doma…

Zde jsme nezdravě pojedli, dali si zmrzlinu, udělali nákup a vrátili se do reality.

Hasta luego

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ecuador. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.