Příběh s vízy pokračuje

23. den pobytu, 18. března, 16:36 místního času, 34°C, jasno

Abychom zde mohli být celý rok oficiálně a bez problému, je nutné se zaregistrovat na imigračním úřadě. Tato informace nám byla známa již v ČR, ale že to bude opět příběh na pokračování, jsme netušili. Abychom to zjednodušili:

Cesta do Guayaguil. Na úřadě půl hodinové čekání pro informaci, že je nutné zadat údaje do PC. Čekání na PC, problémy s ním. Zádrhel vyřešen. Dále musíme vyzvednout email. Na úřadě není možno.  Internetová kavárna. Čekání na PC, problémy s ním. Emaily úspěšně vytisknuty. Nyní platba v bance. Čekání v bance. Zaplaceno. Zpět na úřadě. Několika hodinové čekání na schválení dokumentů. „Víza v pořádku, pasy zde musíte nechat do zítra.“  „Do zítra?“ Povedlo se nám to usmlouvat na 16. hodinu odpoledne. Oběd. Vyzvednutí pasu.

Nyní bychom pokračovali na další úřad ke konečnému vyřízení, avšak Anežčina ranní slabost se během dne vyvinula ve vysoké horečky a nebyla schopna téměř ničeho. Byli jsme nuceni vrátit se do Ventanas s nepořízenou.

Po návratu jsme navštívili místního lékaře. Ten bez váhání zahlaholil diagnózu Dengue, předepsal léky a naplánoval na další den odběry krve.

Odběry potvrdily diagnózu. Horečka Dengue je přenášena komáry. Jejími příznaky jsou celková únava, zažívací problémy, velké bolesti kloubů a svalů. U Anežky jsme naštěstí započali léčbu v počátku nemoci a tak uzdravení proběhlo bez problému.

Hasta luego

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ecuador. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.